Про фонд

Home / Про фонд

“…якщо є в Одесі два популярні імені, то це імена бронзового Дюка, що стоїть над бульварними сходами, та Сергія Уточкіна кумира рибалок, велосипедистів усіх звань і віків, жінок, жадібних до видовищ, та вуличних хлопчаків”. А. Купрін.

Сергій Уточкін був видатним одеситом та спортсменом. Це яскравий приклад багатосторонньо-талановитої людини та спортсмена, який завжди кидав виклик уявленням сучасників про межі людських можливостей. Уточкін робив це практично у всіх відомих тоді напрямках активного спорту: був чемпіоном Одеси у змаганнях з ковзанярського спорту, тенісу, фехтування, веслування, плавання, боксу та боротьби. Уточкін мав славу відчайдушним автомобілістом і був, мабуть, найбезстрашнішим пілотом свого часу. Самостійно збудував яхту і перемагав на ній у вітрильних регатах, навіть опускався на дно моря у водолазному костюмі. Одним із перших у Росії освоїв роликові ковзани. Але найбільшої популярності Уточкіну принесли досягнення у велоспорті. Він виграв безліч змагань, як у Росії, так і за кордоном, і користувався величезним коханням одеситів. Особисто для мене Сергій Уточкін є символом безмежних можливостей твердої волі людини та наполегливості у досягненні результату.

У 2016 році виповнилося сім років, як ми займаємося підтримкою спортивних та громадських проектів в Одесі. До речі, у нашому першому проекті – «Дитячій регбійній лізі Одеси» – ім’я Сергія Уточкіна носить одна з команд, тому не дивно, що ми вирішили присвоїти ім’я видатного земляка та нашого фонду.

Наші цілі та завдання прості – підтримати тих людей, які щиро та фанатично розвивають соціально важливі суспільні проекти. Допомогти тим людям, які з усією пристрастю, подібно до Сергія Уточкіна, віддають своє життя та енергію одеському спорту. Водночас ми концентруємось виключно на дитячих проектах, тому що переконані, що виховання дітей — це фундамент майбутнього нашого міста та України в цілому. Як казав Антон Семенович Макаренко: «Наші діти – це наша старість. Правильне виховання — це наша щаслива старість, погане виховання — це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша вина перед іншими людьми, перед усією країною». Своє завдання ми бачимо у наданні підліткам альтернативи «вулиці» та «комп’ютерам», можливості проявити себе з кращого боку, навичкам роботи у колективі.

Ми з гордістю можемо сказати, що за більш ніж десять років у всіх наших проектах задіяно понад 10000 дітей! Ми не вважаємо цю цифру достатньою, але це те, що було нам під силу.

З повагою,
президент фонду Олег Етнарович